Kraunasi......
Naujienlaiškis

Produktyvumas

Vidutinis skaitymo laikas: 2 min.

Tradicines darbo erdves keičia modernūs sprendimai – parodė, kaip galėtų atrodyti šiuolaikinis biuras

Po pandemijos darbuotojams sugrįžus į biurus, pastebima, jog pranašumo įgyja tos darbo erdvės, kurios gali pasiūlyti daugiau asmeninio ploto, daugiau lankstumo ir mobilumo. Tačiau verta atminti, jog per didelė atskirtis tarp darbuotojų taip pat nėra veiksminga, nes juk svarbiausia – bendradarbiavimas.


Tad kas lemia, biuro efektyvumą bei palankumą darbuotojams? Kodėl vienose erdvėse darbas virte verda, o kitose sunku susikaupti? Kviečiame susipažinti su pagrindiniais darbo aplinkos kokybei įtaką darančiais elementais.
 

 


Žmonės – svarbiausia darbo dalis

Be žmonių – nėra ir organizacijų. Viskas prasideda ir baigiasi žmonėmis, tad kompanijos, kurios investuoja į savo darbuotojų gerovę, neabejotinai demonstruoja geriausius rezultatus.

Per darbo dieną žmonėms būtina judėti: keisti laikyseną, kūno padėtį ar vietą biure. Biuro interjeras, įgalinantis bei skatinantis nuolatinį žmogaus judėjimą, tampa esminiu geros savijautos ir darbingumo šaltiniu. Sveiką judėjimą efektyviai palaiko šie darbo aplinkos elementai:
 

 

  • lanksčios darbo vietos: tai reiškia, kad nėra asmeninių darbo vietų ir darbuotojai renkasi laisvas ar jiems labiau tą dieną tinkamas darbo vietas;
  • darbo stalai su sėsk-stok funkcija: kintamo aukščio stalai skatina naudingą įprotį – keisti kūno padėtį nepertraukiant darbo proceso;
  • funkcinės zonos: tai erdvės, išpildančios skirtingo pobūdžio darbo poreikius: tylos, bendradarbiavimo, specialios paskirties zonos

 

Funkcinė darbo aplinka

Darbo aplinka privalo būti gerai suplanuota. Tai atlikti padeda įmonės poreikių išsiaiškinimas, darbuotojų skaičius bei veiklos pobūdis. Skirtingus poreikius įgyvendinti padeda biuro zonavimas – biuro padalinimas į skirtingas funkcines erdves, skirtas aktyviam bendradarbiavimui, darbui tyloje, pietų ar trumposioms pertraukėlėms, susitikimams ir pan. Nemažiau svarbus ir biuro eksterjeras. Žaliosios zonos, terasos ar net nedideli balkonėliai suteikia galimybę įkvėpti gryno oro, pailsinti pavargusias akis ir reguliariai atsikvėpti darbo dienos metu.
 

 

Svarbiausios funkcinės zonos apie kurias verta pasvarstyti:

  • tyli biblioteka, kurioje privaloma laikytis tylos;
  • neformali erdvė, skirta idėjų generavimui;
  • renginių bei susibūrimų vieta;
  • lanksti lounge stiliaus erdvė, skirta socialiai aktyviam darbui;
  • poilsio kambarys;
  • kavinė, bufetas ar virtuvėlė.
     

 


Mobilus – ne tik interneto ryšys

Ar teko kada užsukti į judrų biurą pačiame darbo dienos įkarštyje, kai, regis, visa aplinka juda vienu ritmu? Ir iš tiesų, sklandus darbas primena gerai sustyguotą orkestrą – kiekvienas turi savo instrumentą bei natas ir bendrą tikslą. Gerai suprojektuotas biuras leidžia darbuotojams nevaržomai atlikti užduotis ir pasirūpina, jog darbo priemonės būtų lengvai pasiekiamos, o erdvės – paprastai ir savarankiškai pritaikomos įvairiausiems poreikiams.
 

 

Ritmingai dirbančiame biure rasite:

  • papildomus monitorius, įgalinančius spontanišką pasidalinimą idėjomis;
  • išmaniąsias lentas;
  • projektorius, mobilius skaitmeninius ekranus, molbertus ar kitas bendradarbiavimą pagerinančias priemones;
  • lengvai perkeliamus bei konfigūruojamus baldus, stumdomas pertvaras, baldus ant ratukų ir kitas mobiliai judančias darbo priemones.
     

 

Įmonė – tai gyvas ir nuolatos augantis organizmas, tad gebėjimas greitai adaptuotis – esminis. Judėjimas, funkcinių zonų įrengimas bei laisvė savarankiškai kurti darbo aplinką – trys elementai, padėsiantys įgyvendinti šiuolaikinės darbo aplinkos viziją.

 

 

Šaltinis: haworth.com   |   Vertimas: Lina Paulauskaitė   |   Publikuota: DELFI

 

Susiję straipsniai