Moderniam darbo pasauliui sukantis kosminiu greičiu, šiuolaikinis žmogus drąsiai galėtų būti prilyginamas profesionaliam atletui: tempas, kūnui tenkančios apkrovos, emocinė įtampa – iššūkiai tikrai nemenki. Profesionalūs sportininkai daug dėmesio skiria treniruotėms, psichologiniam pasiruošimui, kokybiškai įrangai bei ekipuotei, o štai darbuotojai, kasdien įžengdami į darbo vietą, visgi dar per dažnai pamiršta, jog sėkmė – ir jų rankose. Truputis esminių žinių ir sąmoningumo gali iš esmės pagerinti ne tik kasdienius potyrius darbe, bet ir rezultatus. Tad nuo ko pradėti?
Žemiau pateikiame išsamią tačiau be galo paprastą instrukciją, kuri jums padės ne tik geriau suprasti jūsų pačių ergonominius poreikius, tačiau ir užtikrins, kad darbo vietoje esančios priemonės (stalas, kompiuteris, kėdė ir kt.) padėtų tuo poreikius įgyvendinti.
Svarbiausias baldas darbo vietoje – ergonomiška kėdė, tad ir pradėkite darbo vietos reguliavimą nuo jos.
Sėdimoji dalis:
1. Pasirinkite tokį kėdės aukštį, kad pėdos remtųsi į grindis, o keliai būtų sulenkti 90° kampu.
2. Įsitikinkite, kad tarp blauzdos ir kėdės krašto lieka poros centimetrų tarpas. Jeigu tarpas didesnis, paslinkite sėdimąją dalį į priekį.
Atlošas:
3. Nustatykite tinkamą atlošo aukštį pagal savo ūgį.
4. Pasirinkite komfortišką papildomos juosmens atramos aukštį bei gylį.
5. Sureguliuokite sinchroninio mechanizmo standumą pagal savo svorį (standumas reguliuojamas rankenėle po sėdimąja kėdės dalimi).
6. Sureguliuokite galvos atramos aukštį pagal savo ūgį.
Porankiai:
7. Pakelkite porankius tiek, kad rankos per alkūnes būtų sulenktos 90° laipsnių kampu.
8. Reguliuokite porankių atraminį paviršių, kad alkūnės būtų nuleistos šalia kūno.
Darbo stalas:
9. Pakelkite darbo stalą į tokį aukštį, kad padėjus rankas ant stalo šios būtų sulenktos 90° kampu.
Monitorius:
10. Pakelkite monitorių į tokį aukštį, kad monitoriaus ekrano viršus būtų keliais centimetrais aukščiau sėdinčiojo akių lygio.
Vertimas: Lina Paulauskaitė | Publikuota: DELFI