Kraunasi......
Naujienlaiškis

Dizainas

Vidutinis skaitymo laikas: 4 min.

6 naujausios medžiagų darbo erdvėje tendencijos

Dinamiškas darbo pasaulis juda kosminiu greičiu, todėl lengvai keičiamos paviršių spalvos bei apdailos vaidina ypač svarbų vaidmenį formuojant šiuolaikišką biuro aplinkos estetiką. Gerai apgalvotas biuro interjero dizainas visuomet prasideda nuo įsigilinimo į pačią įmonę bei būsimo projekto esmę, o aiškus tikslo suvokimas padeda sukurti ne tik gražią darbo aplinką, bet ir emocijas bei patirtis joje.


2024 m. jau čia, o su jais į biurų interjero pasaulį atskubėjo ir naujausios paviršių medžiagų dizaino tendencijos. Tad kokioje darbo aplinkoje pageidausime dirbti jau kitąmet?

 

1. Hipstoriškas interjeras
 

 

Ši sena, bet naujai tendencija įkvėpimą atrandą mid-century stilistikos laikmetyje. Naujoviškos, šiek tiek sušvelnintos klasikinės formos ir jų pagalba kuriamos unikalios, charakteringos erdvės, paskanintos nostalgija bei prisiminimais.
 

 

Hipstoriškuose interjeruose dominuoja rudeniškai šilti vario, deginto apelsino, terakotos, gintaro atspalviai bei žemiškas subtilumas. Estetinio gylio suteikia pirmapradės materijos: sodrūs marmuro gijų voratinkliai, natūralaus akmens atspalvių variacijos bei išraiškingi jų raštų akcentai.

 

2. Pajūrio atmosfera
 

 

Pajūrio atmosfera alsuojanti dizaino kryptis dedikuojama ramybei, atsipalaidavimui ir kvapą gniaužiantiems vasaros peizažams. Švelnūs, saulės nubučiuoti atspalviai bei jūros bangose užgimę motyvai – smėlis, kriauklės, akmenėliai – net ir rimtose darbo erdvėse padeda atkurti atpalaiduojančią atostogų atmosferą.
 

 

Pajūrio tematiką interjere įgyvendina šiltos, šviesios spalvos bei natūralaus medžio tonai. Šioje spalvinėje gamoje savo vietą atranda ir pilkšvi, kreminiai, peleninės rožės bei persiko atspalviai. Efektą sustiprina išraiškingos paviršių faktūros: grioveliai, pintos vytelės, ratanas ar susuktų jūrinių virvių gijos. Minkšti bei komfortiški aksomo ir bouclé tipo audiniai kuria 5 žvaigždučių atostogas menantį prabangos įspūdį.

 

3. Amatininkų klajonės


 

Amatų ir meistrystės įkvėptas biuro interjero stilius stebina skirtingų materijų, kultūrų bei geografijos gausa. Pirmenybę teikianti rankų darbui, ši tendencija ragina rinktis vietinės kilmės medžiagas bei jų gaminius. Amatų dvasia alsuojančiame interjere gausu ir senosios architektūros detalių: išsaugota raudonų plytų siena, medinės sijos bei kiti unikalūs elementai iš praeities.
 

 

Šiam stiliui taip pat būdingas sodresnis sienų dekoras: tapetai, gyvūnų ar augalų raštai, geometrinėmis formos. Jaukią ir gyvybingą talentingų meistrų kuriamą darbo atmosferą inspiruoja šilto aukso geltoniu tviskanti spalvų gama.

 

4. Natūralumas


 

Tvarumas bei vidaus erdvių ryšis su lauku – pagrindinės gairės, padedančios sukurti natūralią darbo aplinkos estetiką. Pasitelkę biofilinio dizaino elementus bei gamtos įkvėpta spalvinę paletę dizaineriai drąsiai trina interjero ir eksterjero ribas. Šalavijas, samanų žalia, eukaliptas, natūralus medis, rusvi bei smėliniai atspalviai net ir žiemos metu leidžia biuro langus ir darbuotojų širdis plačiai atverti į gamtą. Netikėtas posūkis renkant natūralistinio interjero spalvas – amerikiečių televizijos kanalo Home & Garden Television (HGTV) metų spalva paskelbtas Persimonn atspalvis. Susidedantis iš raudonųjų terakotos bei oranžinių mandarino atspalvių, ponas persimonas tampa slaptuoju ingredientu, vizualiai sutaikančiu žemiškus rudus bei šiltus medienos tonus.
 

 

Gamtos įkvėptas dekoras bei baldai taip pat prisideda kuriant natūralumu alsuojančią ramybės oazę miesto šurmulyje. Tvarūs dizaino elementai, perdirbtos ir antram gyvenimui prikeltos arba ekologiškai pagamintos medžiagos, neapdirbta mediena, kanapių pluoštas, ratanas – natūralios materijos, kurios neabejotinai atranda vietą pirmapradiškumu alsuojančioje darbo aplinkoje.

 

5. Neo-Deco


 

Neo-Deco įkūnija prabangos bei šiuolaikinio dizaino estetikos sintezę. Įkvėpimą atrandanti 1920 m. išpopuliarėjusio Art-Deco stiliaus epochoje, naujoji kryptis padeda įnoringai praeičiai suspindėti ir dabartyje. Neo-Deco inspiruotuose interjeruose gausu išraiškingų, apvalintų formų. Viena svarbiausiųjų, dominuojanti tiek interjere, tiek ir baldų, dekoro, raštų bei kituose interjero elementuose – arka.
 

 

Pirmuoju smuiku Neo-Deco apdailų asortimente neabejotinai griežia metalas: chromas, matinis aliuminis bei kt. Blizgūs korpusinių baldų paviršiai – tai prabangos bei elegancijos ženklas. Šiek tiek ryškiau nei subtiliai įraudusio persiko spalva akcentuoja teigiamas emocijas ir drąsa būti savimi. Tuo tarpu įelektrinta mėlyna – suteikia energijos ir gyvybingumo. Sunset Coral, viena iš coloro.com paskelbta 2025 m. būsianti populiariausia – tai estetinis priešnuodis produktyvumo bei efektyvumo manijos apsėstai šiuolaikinei darbo kultūrai. Nepaisant, šis atspalvis kviečia atsipalaiduoti bei pasimėgauti poilsio akimirkomis net ir darbe.

 

6. Sensorinė gerovė


 

Gerovė, kurią ne tik juntame, bet ir galime patirti – ši tendencija koncentruojasi į interjere kuriamas multisensorines, įtraukiančias patirtis. Ramūs mėlynos, žalios bei rusvos tonai, poruojami su plataus spektro pilkaisiais, padeda sukurti, jaukią, asmenišką atmosferą. Sensorinius spalvų derinius tobulai papildo ir pojūčius žadinantys šviesaus medžio bei natūralaus akmens tonai.
 

 

Norėdami dar ekspresyviau įgyvendinti šią tendenciją, interjerą dekoruokite intriguojančių faktūrų medžiagomis, kaip pavyzdžiui graviruotas ar rantytas stiklas, kurio paviršiuje lūžtantis šviesos atspindžiai virsta gražiausia vaivorykšte. Sensorines erdvės galimybes iškalbingai pagrindžia ir akustiniai sprendimai – audiniu apvilkti skulptūriški šviestuvai bei garsą absorbuojantys minkštieji paviršiai. Jie ne tik padeda suvaldyti triukšmą darbo erdvėje, tačiau ir padeda kurti susikaupimą skatinančią darbo aplinką.

 

 

Šaltinis: haworth.com   |   Vertimas: Lina Paulauskaitė

 

Susiję straipsniai