Kraunasi......
Naujienlaiškis

Produktyvumas

Vidutinis skaitymo laikas: 3 min.

Dvigubas ekranas – dviguba produktyvumo galia!

4 paprasti žingsneliai ergonomiškos darbo darbo vietos link.


Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina tai, ką daugelis jau pastebėjo ir išbandė savu kailiu – papildomas monitorius iš tiesų padeda darbus atliktu efektyviau. Skaičiuojama, kad naudojantis daugiau nei vienu ekranu, produktyvumas gali išaugti net 43%. Be abejo, siekiant geriausių rezultatų, labai svarbus ir ergonomiškas darbo vietos išdėstymas. Žemiau pateikiame kelis paprastus ergonomikos patarimus, kurie padės užtikrins maksimalią investicijų į papildomą įrangą naudą.

 

1. Atraskite ergonomišką sėdėseną

Kūno laikysena – tai jūsų komforto pagrindas, tad prieš tvirtindami ir reguliuodami kompiuterio monitorių ar kitos įrangos padėtį, visų pirma atraskite ergonomiškai optimalią savo kūno poziciją.
 

 

Sėdint nugara privalo turėti tinkamą atramą, todėl ypač svarbu, jog ne tik viršutinė, bet ir apatinė juosmens dalis liestųsi su atlošu. Taip pat svarbu įsitikinti, kad pėdos tvirtai remiasi į grindis, o dilbiai – į stalo plokštumą. Kampas tarp dilbio ir viršutinės rankos dalies turėtų išlikti 90º C. Ši rankų padėties taisyklė galioja ir stovint.

 

2. Nustatykite optimalią pagrindinio monitoriaus vietą

Atradę patogiausią tiek sėdimą, tike ir stovimą pozicijas, galite nustatyti ir pagrindinio monitoriaus vietą.

 

Jei planuojate naudoti du ekranus, pagrindinis monitorius turėtų būti tas, kuriame atliksite didžiąją dalį darbo, o papildomas – naudojamas informacijai atspindėti (arba žiūrėti juokingus vaizdo įrašus apie naminius gyvūnus).

 

3. Nukreipkite kompiuterio pelę

Nustatę ergonomišką monitorių poziciją, kompiuterio pelę nukreipkite pagrindinio ekrano link. Toks pozicija užtikrina patogią riešo padėtį bei padeda išvengti persitempimo. Atminkite, kuo labiau tiesiate ranką (kampas tarp dilbio ir viršutinės rankos dalies artėja prie 180º C), tuo didesnė tikimybė susižeisti.
 

 


4. Paskutiniai pataisymai

Pagrindinį monitorių pozicionuokite akių lygyje tiesiai priešais save. Pagalbinis turėtų būti išdėstytas lygiagrečiai, tame pačiame aukštyje. Tokia ekranų kompozicija leidžia išvengti nepatogaus sukiojimosi ar persikreipimo ir apsaugo nuo įtampos kaklo bei akių srityse.


 

 

Tinkamas monitoriaus laikiklis

Kokybiškas, gerai apgalvoto dizaino monitoriaus laikiklis leidžia kompiuterio ekraną tvirtinti tiksliai ten, kur pageidaujate.
 

 

Amerikiečių darbo baldų gamintojas Herman Miller siūlo įvairius variantus. Kviečiame susipažinti su OILLIN, FLO ir WISHBONE.

 

OILLIN
 


 

Net lengviausiems ir mažiausiems prietaisams tinkamas monitoriaus laikiklis pasižymi plačiu judesių bei pakreipimo diapazonu, todėl ypač patogus naudojant jutiklinius ekranus. Sėdite, stovite ar keičiate poziciją – OILLIN laikiklis leidžia ekraną pozicionuoti jums patogiausioje padėtyje.
 

 

FLO
 


 

Šis monitoriaus laikiklis dovanoja ypač sklandų ekrano pozicijos valdymą bei kalibravimą. Su šiuo laikikliu ekraną galite pakreipti vertikaliai, horizontaliai, nustatyti pageidaujamą pasvirimo kampą. Praktiškas sprendimas dinamiškose darbo vietose, kuomet monitoriaus pozicija turi būti nuolat koreguojama.


 

WISHBONE 

 

Idealiai pritaikytas darbui su daugiau nei vienu ekranu. Pagrindinė atrama šakojasi į dvi dalis, prie kurių ir tvirtinami papildomi monitoriai. Galimi trys atšakų ilgiai.
 

 

 

Šaltinis: hermanmiller.com   |   Vertimas: Lina Paulauskaitė

 

Susiję straipsniai