Kraunasi......
Naujienlaiškis

Inovacijos

Vidutinis skaitymo laikas: 2 min.

Kokius audinius pasirinkti intensyviai naudojamiems darbo baldams?

Siekiant išsirinkti ilgai tarnausiančius baldus, pirmiausia reikia pasidomėti audinio kokybe


Renkantis medžiagas darbo baldams reikia įvertinti daugiau kriterijų, ne tik natūralumą ar spalvinę gamą. Siekiant išsirinkti ilgai tarnausiančius baldus, pirmiausia reikia pasidomėti audinio kokybe bei gamintojų teikiamomis garantijomis. O siekiant prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo reikia pasinaudoti galimybe rinktis tuos audinius, kurie yra palankūs ir žmogui, ir gamtai.

 

Atkreipkite dėmesį į baldo įgytus sertifikatus

Jau senai patvirtinta, kad mūsų aplinkoje esantys chemikalai gali neigiamai paveikti endokrininę sistemą, imunitetą, blokuoti naudingųjų medžiagų įsisavinimą organizme, pagreitinti organizmo senėjimą. Tokie cheminiai elementai gali būti aptinkami įvairiuose namų apyvokos daiktuose, taip pat ir darbo balduose. Todėl visų pirma norint pasirinkti sveikatai palankius gaminius reikia įsitikinti, kad tiek patys baldai, tiek medžiagos atitinka Europos Sąjungos standartų reikalavimus. Šie reikalavimai riboja nuodingų medžiagų naudojimą ir patekimą į aplinką. Šiuo metu Europos Sąjungos direktyvose apibrėžtos 45 medžiagos, kurių patekimą į aplinką numatoma ne tik riboti, bet ir visiškai nutraukti. 

 

Audinius rinkitės atsižvelgdami į kėdės naudojimo intensyvumą

Jeigu renkatės audinius darbo kėdei, atkreipkite dėmesį į kėdės naudojimo intensyvumą. Audiniai pagal patvarumą ir dėvėjimąsi dažniausiai skirstomi į kategorijas – kuo ji aukštesnė, tuo kokybiškesnis audinys. Ilgaamžiškumas nustatomas Martindeilo testu. Labiausiai paplitusi audinių tvarumo skalė yra nuo 50 tūkst. iki 100 tūkst. ciklų. Intensyviai naudojamoms darbo kėdėms geriau rinktis kuo tvirtesnį audinį, su didesniu dilimo ciklų skaičiumi.
 

 


Rinkitės gamtai draugiškus gaminius

Norintiems ne tik kokybiškų, tačiau ir gamtą tausojančių medžiagų gamintojai siūlo vis daugiau ekologiškų audinių pasirinkimų. Pasaulyje augančios aplinkosaugos ir tvarumo tendencijos skatina tvarių gamybos technologijų taikymą, inovatyvių medžiagų atsiradimą bei perdirbtų žaliavų panaudojimą. Taip atsiranda ne tik žmogui, bet ir aplinkai nekenksmingi gaminiai, užtikrinantys panaudotų medžiagų perdirbimą ir gamtinių išteklių atsinaujinimą. Pavyzdžiui, vandenynų plastiko panaudojimas apmušalų gamybai ne tik apsaugo jūrines ekosistemas nuo kenksmingo suirusio mikro plastiko dalelių poveikio, bet ir gelbsti jūrinius gyvūnus nuo pražūties. Iš jūrų bei vandenynų surinktas šiukšles sudaro įvairios medžiagos, kurios yra sunkiai perdirbamos, todėl dažnai vandenynų valymo iniciatyvos tiesiog perkelia problemą iš vandenynų ant žemės. Dauguma šiukšlių atsiduria sąvartynuose. Inovatyvūs gamintojai sprendžia šias problemas ir kuria naujas tekstilės gamybos technologijas, leidžiančias panaudoti šį sunkiai perdirbamą plastiką. Todėl siekiantiems sulaužyti tradicinį „paimk–pagamink–išmesk“ modelį, siūlome rinktis žiedinį resursų naudojimą ir gamtai draugiškus gaminius.
 


Taigi, siekiant, kad gaminiai būtų ne tik saugūs, bet ir ekologiški reikia įsitikinti, jog įsigyjamas produktas turi ekologinį sertifikatą ir pasirinkti audinius iš perdirbtų medžiagų. Verta rinktis kokybiškus baldus, kurie ne tik pagaminti iš žmogui palankių medžiagų, bet ir tokius, kurių eksploatavimas yra draugiškas gamtai, kuriems yra suteikiamos ilgalaikės, kokybę užtikrinančios garantijos.

 

 

Šaltinis: haworth.com   |   Vertimas: Sofija Bizauskaitė

 

Susiję straipsniai