Kraunasi......
Naujienlaiškis

Produktyvumas

Vidutinis skaitymo laikas: 4 min.

Kodėl verta investuoti į darbuotojų namų biurus

Ergonomiškas namų biuras didina darbuotojų produktyvumą


COVID-19 pandemijai staiga privertus milijonus žmonių dirbti iš namų, daugelis turėjo iškeldinti biurą į privačią namų erdvę. Virtuvės stalai virto darbastaliais, o drabužinės – tyliosiomis zonomis vaizdo konferencijoms.

Deja, šie sprendimai veikė tik laikinai. Savaitėms virtus mėnesiais, išryškėjo namų biuro trūkumai: nuo nugaros bei kaklo skausmų iki sunkumų persiorientuojant iš darbo į poilsio režimą. Tinkamų namų biuro erdvių poreikis staiga išaugo ir tapo būtinybe hibridiniu darbo modeliu dirbančiai kartai. Atsižvelgdami į šiuos pokyčius bei kintančius darbuotojų poreikius vis daugiau darbdavių ėmė ieškoti sprendimų, kaip padėti darbuotojams jaustis gerai, nežiūrint į tai ar jie dirba biure, namuose ar kitose vietose.

Finansinių technologijų paslaugų įmonė „SimCorp“, įsikūrusi Niujorke, yra baldų gamintojo HAWORTH klientas, nusprendęs savo darbuotojams suteikti unikalią galimybę apsirūpinti namų biuro baldais. Akivaizdu, jog hibridiniam darbo modeliui vystantis darbas iš namų liks jo dalimi, todėl darbdaviai nuolat ieško būdų, kaip pasirūpinti darbuotojų gerove ir paskatinti produktyvumą, o tokių iniciatyvų dėka aukščiausios kokybės biuro kėdės, stalai ir kiti reikmenys, skirti pagerinti darbuotojų produktyvumą, tampa vis lengviau prieinami plačiajai visuomenei.
 

 

Šiame straipsnyje pasidalinsime keliais faktoriais, padėsiančiais įgyvendinti sklandų namų biuro įkurdinimą.

 

Atkurkite įprastą darbo ritmą

Tyrimai rodo, kad įprastos ir gerai pažįstamos erdvės bei nusistovėjusi rutina gerina produktyvumą ir didina našumą. Darbuotojai, neturintys specialiai darbui ir susitelkimui skirtos erdvės, neturi stabilaus darbo ritmo, kuris būdingas dirbant įprastame biure. Todėl vieta skirta darbui namuose yra labai svarbi, nes leidžia darbuotojams atkurti savo įprastą darbo rutiną ir palaikyti sklandžią darbų eigą.
 

 

Atsižvelgdami į tai „SimCorp“ kompanija iš namų dirbantiems darbuotojams suteikė galimybę įsigyti ergonomiškas biuro kėdes ir reguliuojamo aukščio stalus, panašius, kokiais darbuotojai buvo pratę naudotis biure. Šios organizacijos pastangos greitai davė teigiamą rezultatą. Tai padėjo darbuotojams lengviau susikaupti, geriau jaustis, jie tapo produktyvesni.

 

Rinkitės ergonomiškus darbo baldus

„SimCorp“ personalo konsultantė Aleksandra teigė, kad pandemijos pradžioje darbas vieno kambario bute buvo fiziškai nepatogus ir neigiamai paveikė produktyvumą, atliekamų darbų apimtis.

„Man skaudėjo kūną. Jaučiausi lyg 70-ties metų. Sėdėjau ant labai senos kėdės, buvo nepatogu, kėdė nesuteikė patogios atramos. Sėdėdama visą darbo dieną, be galimybės dirbti atsistojusi jaučiausi nepatogiai. Tuomet bandydavau pakeisti padėtį ir persikelti ant sofos ar į lovą, tačiau tokioje aplinkoje visiškai nesinorėjo dirbti“.

„SimCorp“ iniciatyvos dėka, Aleksandra gavo naują ergonomišką darbo kėdę ir reguliuojamo aukščio stalą darbui iš namų. „Nauja biuro kėdė turėjo didelį poveikį mano gebėjimui dirbti. Tapo daug lengviau susikoncentruoti, turbūt dėl itin patogios nugaros atramos, leidžiančios nevaržomai keisti darbo padėtis. Iki tol nesuvokiau kaip tai svarbu, sėdint visą darbo dieną.“

„SimCorp“ konsultavimo viceprezidentas Gregas Nuckowskis taip pat džiaugiasi, kad jo naujasis namų biuras su reguliuojamo aukščio stalu bei ergonomiška kėde leidžia jam nevaržomai keisti padėtis dienos eigoje: „Esu pratęs dažnai keisti padėtis, ypač kai kalbu telefonu. Buvusi darbo vieta namuose neleido to daryti natūraliai. Dabar pastebiu, kad stoviu kur kas daugiau“. Taigi, nauji biuro baldai dirbant namuose leidžia Gregui išlaikyti įprastą darbo stilių.
 

 

Aleksandros ir Grego patirtis kartu su HAWORTH atliktais tyrimais rodo, kad galimybė kontroliuoti savo darbo erdvę leidžia žymiai efektyviau atlikti darbus, reikalaujančius didelio susitelkimo. Be to, galimybė keisti darbo padėtis ir sureguliuoti darbo vietą pagal individualius poreikius, skatina judėti ir tokiu būdu palaiko darbuotojų sveikatą bei gerą savijautą.

 

Pasitelkite išmaniąsias technologijas

Kuomet kopijuojate biuro erdvę savo namuose, keliskart apsvarstykite kaip ir kokias technologijas naudojate:

  • patikimas ir greitas Wi-Fi ryšys yra būtinas – jis padeda išlaikyti komandinį ryšį dirbant hibridiniu darbo modeliu;
  • tinkamų technologijų pritaikymas komunikacijai, progreso sekimui, dokumentų kaupimui, virtualiems susitikimams bei failų dalinimuisi – didina įsitraukimą ir skatina informacijos pasidalinimą.

Įvairios užduotys ir skirtingi darbuotojų darbo stiliai lemia tai, kad darbuotojams reikia skirtingų technologijų, tokių kaip papildomi monitoriai, ausinės, mikrofonai ar kameros vaizdo konferencijoms bei prezentacijoms. „SimCorp“ atveju, kai kurie darbuotojai buvo pratę naudotis dviem monitoriais, todėl reikėjo pritaikyti specialius monitorių laikiklius ir namų biurui – taip buvo atkurtas didesnis matymo laukas, o darbas tapo ženkliai produktyvesnis.
 

 

Įdomu tai, jog dauguma technologijų, reikalingų produktyviam darbui namuose, buvo prieinamos ir prieš COVID-19 pandemiją, tačiau tik po raginimų likti namuose, verslai buvo priversti nedelsiant prisitaikyti ir pradėti taikyti šias technologijas praktikoje. Tai buvo neišvengiama norint tęsti darbus efektyviai šiuo neįprastu laikotarpiu.

Dabar, kai vis daugiau žmonių geba naudotis naujausiomis technologijomis ir palankiau žiūri į įvairias susisiekimo priemones, tikėtina, kad darbo per nuotolį modelis liks ilgam. O darbdaviai turės ir toliau investuoti į naujausias technologijas tam, kad išlaikytų ryšį tarp komandų, apsaugotų informaciją, pritrauktų naujus bei išlaikytų esamus talentus.

 

Emocinė darbuotojų būsena lemia darbo rezultatus

Kiekvienas atliktas darbas bent iš dalies yra prižiūrimas žmogaus, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip kiekvieno darbuotojo požiūris ir emocinė būsena gali paveikti darbo rezultatus dirbant per nuotolį.

Vienas iš faktorių, suteikiantis darbuotojams džiaugsmo, yra galimybė kurti individualią darbo aplinką, kuri atspindi jų asmenybę ir išreiškia individualumą. Kai verslas ar korporacija skiria laiko ir investuoja į darbuotojų namų biuro atnaujinimą, žmonės jaučiasi labiau vertinami ir jaučia, kad jais yra rūpinamasi. Kada asmenybė, stilius ir aukštos kokybės baldai yra apjungiami į vieną visumą – turime įkvepiančią ir produktyvumą skatinančią erdvę.
 

 

Darbdaviai, norintys pritaikyti hibridinį darbo modelį, turi suprasti, kad darbui namuose skirta erdvė, atkartojanti biuro erdvę, padės darbuotojams lengviau susitelkti į užduotis ir padidins jų našumą.

 

 

Šaltinis: haworth.com   |  Vertimas: Sofija Bizauskaitė

 

Susiję straipsniai