Kraunasi......
Naujienlaiškis

Produktyvumas

Vidutinis skaitymo laikas: 3 min.

Kaip įkvėpti į biurus grįžtančius darbuotojus

8 patarimai sėkmingam biuro atnaujinimo projektui


Darbuotojų grįžimui į biurus įgaunant vis didesnį pagreitį – tai yra puikus metas biuro patalpų atnaujinimui. Interjero dekoro pokyčiai, socialinių erdvių, skirtų susitelkimui bei bendradarbiavimui atnaujinimas bei nauji, aukštos kokybės darbo baldai – tai puikus būdas uždegti darbuotojus noru sugrįžti atgal į darbovietę. Tačiau dažnu atveju tai, kas patinka ir iš pirmo žvilgsnio, nebūtinai tinka konkrečios įmonės darbo erdvei ir joje dirbantiems asmenims. Tad natūraliai kyla klausimas: kaip planuoti biuro erdvę, kurioje dirbti būtų patogu, saugu ir gera?
 

 

Pirmiausia, prieš investuodami į biuro interjero atnaujinimą, iš anksto paruoškite detalų veiksmų planą. Vizualizuokite biuro vaizdus su naujais dekoro elementais, atnaujintomis socialinėmis zonomis bei numatytais naujaisiais baldais. Interjero projektavimo procese praleidus šį nepaprastai svarbų žingsnį, galite patirti nenumatytų trikdžių atvykus užsakytiems baldams. Tam, kad pavyktų išvengti skaudžių ir brangiai kainuojančių dizaino klaidų, perėjimo procese iš SENO į NAUJĄ vadovaukitės šiais 8 patarimais, kurie padės pasiekti norimo rezultato.

 

1. Kruopščiai suplanuokite darbų eigą

Nuosekliai suplanuota darbų eiga, su numatytais PRIEŠ ir PO tikslais mažina stresą ir užtikrina sklandų bei savalaikį darbų atlikimą. Siekdami sukurti visapusiškai funkcionalią erdvę, įtraukite darbuotojus į kūrybinį procesą. Pasitelkite kolektyvinį darbų paskirstymą – tai padės apžvelgti ir pastebėti įvairius biuro erdvės atnaujinimo aspektus. Įtraukę darbuotojus į kūrybinį procesą priimsite racionalesnius sprendimus bei įgalinsite darbuotojus jaustis atsakingais.
 



 


2. „Pavasarinis“ darbovietės valymas

Ruošiantis keisti biuro įvaizdį pirmiausia reikėtų skirti laiko senų ir nebereikalingų daiktų bei dokumentų perrūšiavimui ir sunaikinimui – galbūt kai kurie jų netgi privalo būti sunaikinti saugumo sumetimais. Pašalinę senus baldus ir atlaisvinę erdves, išnaudokite progą giluminiam kilimų ir kitų paviršių valymui.

 


 


3. Tvarkingas žymėjimas

Surūšiavę viską, ko negalite išmesti, ir paskyrę daiktams nuolatinę vietą – juos tvarkingai sužymėkite. Nepamirškite būti specifiški kuomet žymite surūšiuotus daiktus dėžėse ir kitose laikymo vietose – taip užtikrinsite sklandų jų perkėlimą iš vienos vietos į kitą. Spalvinis kodavimas yra puiki priemonė palaikyti tvarką ir eiliškumą pertvarkymo procese.

 

4. Elektros taškų ir jungiklių vietas planuokite iš anksto

Prieš montuodami naujuosius baldus, suplanuokite protingą jų išdėstymą erdvėje ir įsitikinkite, kad kiekvienas darbuotojas turės priėjimą prie elektros lizdo. Dauguma darbuotojų dienos eigoje naudojasi vienokiais ar kitokiais elektronikos prietaisais, todėl jie turi turėti patogų elektros lizdų pasiekiamumą bet kur ir bet kada.

 

5. Šiukšlės ir rūšiavimas

Siekiant palaikyti švarą ir tvarką atnaujintose biuro patalpose, suplanuokite patogų šiukšlių bei rūšiavimo dėžių pasiekiamumą. Apsvarstykite, kuriose biuro vietose tikslingiausia statyti šiukšlių dėžes, pavyzdžiui, prie užkandžių baro ar kavos zonos.

 

6. Užtikrinkite tinkamą darbo aplinką

Duokite darbuotojams laiko susitelkti į pokytį, tam, kad nesukeltumėte bereikalingo streso jų kasdieninėje veikloje. Raginkite visus planuoti savo susitikimus iš anksto ir taikykite naujas darbuotojų bei klientų susitikimų taisykles.

 

 


7. Naujų baldų išpakavimo ir surinkimo vieta

Paskirkite konkrečią vietą biure naujų baldų išpakavimui ir surinkimui. Tai padės supaprastinti biuro pertvarkymo procesą, laikytis numatytų terminų ir nevėluoti.

 

8. Surenkite atidarymo šventę

Surenkite atidarymo šventę savo darbuotojams bei klientams ir atšvęskite atsinaujinimą. Sukūrę pakilią nuotaiką kartu pasidžiaukite, kad naujas biuro įvaizdis ne tik padeda darbuotojams jaustis geriau, tačiau tuo pačiu puoselėja organizacinę kultūrą.

Siekiant suprasti, kokius trumpalaikius ir ilgalaikius darbo vietos pakeitimus reikia įgyvendinti, darbo procesą būtina nuosekliai planuoti, pradedant biuro baldais, baigiant darbo rotacija ir darbuotojų sugrįžimu.

Taigi, trumpas atsakymas į klausimą, kaip paskatinti darbuotojus dirbti našiau bei darbo erdvę išnaudoti efektyviau – kurkite darbo vietas, puoselėjančias žmonių fizinę ir psichologinę sveikatą. Kurkite ergonomiškas ir mobilumą skatinančias darbo erdves, skatinkite bendradarbiavimą bei puoselėkite organizacinę kultūrą. Tai padaryti padės gerai suplanuotas pertvarkymas.
 

 

Kviečiame pasižvalgyti po LT Project komandos įgyvendintus biuro patalpų atnaujinimo projektus ir pasisemti įkvėpimo kūrybiškiems sprendimams.

 

Šaltinis: haworth.com   |  Vertimas: Lina Paulauskaitė

 

Susiję straipsniai