Sveikata ir darbo rezultatai yra tarpusavyje susiję
Daugelis sutiks, kad sveikata ir darbo rezultatai yra tarpusavyje susiję. Sėdėjimas darbo metu ant kietos valgomojo kėdės ne tik fiziškai kenkia jūsų kūnui, bet ir blaško dėmesį bei daro įtaką jūsų emocinei būsenai – abu šie veiksniai lemia koncentracijos stoką ir lėtina rezultato siekimą. Pajutę kūno siunčiamus signalus, imame ieškoti sprendimo. Tačiau, siekis sukurti sveikatai palankią darbo aplinką gali tapti tikru iššūkiu, pareikalausiančiu kruopštaus ir nuoseklaus savo aplinkos, kūno bei įpročių tyrimo. Taigi, nuo ko pradėti kurti sveikatai palankią darbo aplinką?
Sveikatai palankią darbo aplinką sukursime vadovaudamiesi ergonomika
Ergonomika – tai mokslas apie žmogų ir jo sąveiką su aplinka. Pasitelkiant inovatyvias technologijas, ergonomikos mokslas tiria mus supančią erdvę ir jos poveikį mūsų emocinei ir fizinei būklei bei siūlo į žmogų orientuotus dizaino sprendimus efektyvesnei darbo aplinkai kurti. Tokio, visapusiškai funkcionalaus dizaino rezultatas – intuityviai valdomos erdvės bei daiktai, suteikiantys išskirtinį komforto pojūtį. Darbo aplinka, sukurta vadovaujantis ergonomikos principais, išpildo visus kasdienius žmogaus poreikius ir suteikia galimybę mėgautis mus supančia erdve. Šio mokslo devizas yra – patogumas, saugumas ir lengvas judėjimas!
Pagrindinis dėmesys skiriamas sveikatos išsaugojimui
Šių dienų ergonomika visą dėmesį skiria dirbančiojo gerovei. Vadovaujantis principu „žmogus yra svarbiausia“, kuriamas dizainas, gebantis greitai prisitaikyti prie kintančių individualaus asmens bei aplinkinių poreikių. Funkcionalios erdvės pagrindinė užduotis – tausoti sveikatą. Naudodamiesi ergonomiškais baldais apsaugosite organizmą nuo žalingo ilgalaikio sėdėjimo poveikio ir užtikrinsite prevenciją nuo įvairių sveikatos sutrikimų, tokių kaip: širdies ir kraujagyslių ligų, sąnarių skausmo, stuburo pakenkimų, raumenų nuovargio ir kitų su tuo susijusių sveikatos problemų.
Su kūnu kontaktuojantys baldai – patys svarbiausi
Kuriant sveikatai palankią darbo erdvę didžiausią dėmesį reikia skirti neutralios kūno padėties išlaikymui. Ne paslaptis, kad mus supantys baldai turi didelę reikšmę mūsų laikysenos formavimuisi. Todėl siekdami išlaikyti neutralią stuburo padėtį turime naudotis ergonomiškais darbo baldais, tiesiogiai kontaktuojančiais su mūsų kūnu, o svarbiausia – kontaktuojančiais su nugara.
Ergonomiški darbo baldai yra sukurti tam, kad apsaugotų organizmą nuo žalingo ilgalaikio sėdėjimo poveikio. Kada naudojamės ergonomiškais darbo baldais, šie perima didelę dalį mūsų raumenims tenkančio krūvio, todėl net ir sėdint ilgą laiką, yra lengva išlaikyti taisyklingą kūno poziciją. O neutrali kūno padėtis yra mums natūraliausia ir mažiausiai kūno resursų eikvojanti laikysena. Tokia laikysena yra subalansuota optimaliam raumenų, sąnarių ir raiščių darbui. Esant neutraliai laikysenai, kūnas gali judėti nevaržomai, nepersitempia nugaros bei kaklo raumenys, nėra slegiami stuburo sąnariai bei tarpslanksteliniai diskai. O tai svarbu ne tik stuburo sveikatai, bet ir visiems kitiems organizmo gyvybiniams procesams palaikyti.
Kalbant apie neutralią laikyseną sėdint, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į stuburą, bet ir į galvos, klubų, kelių, rankų bei pėdų padėtį. Laikyseną vertinti reikia žiūrint iš priekio, iš nugaros, iš šono bei iš viršaus. Norint užtikrinti tinkamą laikyseną stovimose darbo vietose, reikia pasirinkti tinkamą darbo paviršiaus aukštį bei suplanuoti patogų darbo priemonių išdėstymą.
Taigi, bet kokios į žmogų orientuotos aplinkos planavimas turi prasidėti nuo ergonomikos principų taikymo. Taip sukursite erdves, kuriose gyventi patogu ir gera. O siekiant sukurti ergonomišką ir sveikatai palankią darbo vietą, didžiausią dėmesį reikia skirti baldams, leidžiantiems užtikrinti taisyklingą laikyseną bei suteikiantiems galimybę lengvai keisti darbo pozicijas.