Kaip sumažinti išlaidas ir pagerinti darbuotojų fizinę bei emocinę sveikatą
Kodėl darbuotojų gera savijauta sparčiai prastėja, o lėtinių ligų augimo tendencija išlieka? Stebėdami mokslinius tyrimus, matome, kad darbuotojų gera savijauta yra kur kas daugiau nei fizinė sveikata – tai yra labiau holistinė, visa apimanti būsena, kurią sudaro gera fizinė sveikata ir psichologinis komfortas. Įdomu tai, jog darbuotojų gera savijauta yra tiesiogiai susijusi su produktyvumu, kuris netiesiogiai lemia organizacijos našumą bei pelningumą.
Darbuotojų gerovė lemia įmonės investicijų grąžą
Darbuotojų sveikatos priežiūrai nuolat vis didėjančias išlaidas daugiausiai sąlygoja streso sukeltos lėtinės ligos. Todėl verslai, skiriantys apie 80 proc. įmonės išlaidų darbuotojų atlyginimams, turėtų gerai apgalvoti darbuotojų gerovės iniciatyvas, kurios prisideda prie grąžos žmogiškajam kapitalui.
Vidutinės išlaidos darbuotojų sveikatos draudimui Jungtinėse Amerikos Valstijose 2018 m. buvo 18 tūkst. JAV dolerių, o 2025 m. šis skaičius išaugs iki 25 tūkst. JAV dolerių asmeniui. Beveik 40 proc. išlaidų augimo per septynerius metus niekaip negalime pavadinti tvariu išlaidų valdymo prasme.
Taigi, jeigu pastebite, kad įprastos darbuotojų gerovės programos neveikia, siūlome į tai pažvelgti kiek kitaip. Šiame straipsnyje pasidalinsime keliais paprastais būdais, kuriais vadovaudamiesi visapusiškai pagerinsite darbuotojų savijautą bei padidinsite įmonės pelningumą.
Darbuotojų sveikatą tausojanti darbo aplinka atneša kur kas ryškiau apčiuopiamus rezultatus už tradicines darbuotojų gerovės programas. Tačiau turbūt natūraliai kyla klausimas, kaip tai veikia?
Organizacijos, pasitelkusios strategiją, orientuotą į darbuotojų sveikatą ir gerbūvį, jau netolimoje ateityje sumažina išlaidas šias būdais:
Unikalus „Mindshift“ projektas
Darbo baldų gamintojas HAWORTH, kartu su produktyvumą tyrinėjančiu autoriumi Rex Miller ir 30 kitų darbovietės ekspertų dalyvavo tarptautiniame tyrime, kurio tikslas buvo ištirti sąsajas tarp darbovietės dizaino ir darbuotojų savijautos, apimant platesnį spektrą savijautą veikiančių veiksnių nei fizinė sveikata. Tyrimas tęsėsi dvejus metus, o jame buvo įtrauktos net 100 tarptautinių organizacijų. Apibendrintus tyrimo duomenis ir įdomiausius atradimus autoriai publikavo knygoje „The Healthy Workplace Nudge: How Healthy People, Culture, and Buildings Lead to High Performance“.
Vadovaudamiesi „mindshift“ projekto rezultatais, išskyrėme 3 pagrindines taisykles ateities verslui: